• تاریخ انتشار:96/11/18 - 22:42
  • شماره مطلب:1396111850883
  • تعداد نظرات:0

اقامه نماز به چهار رکن تمهید، تبلیغ، تعلیم و تعمیق نیاز دارد

نماینده رئیس جمهور در ستاد اقامه با بیان اینکه اقامه نماز به چهار رکن تمهید، تبلیغ، تعلیم و تعمیق نیاز دارد، افزود: سه مورد اول زمینه‌ساز تعمیق فرهنگ نماز هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، جلسه هماهنگی برنامه‌های سال 97 ستاد اقامه نماز دانشگاهیان کشور با حضور رضایی، نماینده رئیس جمهور در ستاد اقامه نماز کشور، غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مظفر، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور و جمعی از مدیران و کارشناسان ستاد اقامه نماز و وزارت علوم در محل ستاد اقامه نماز برگزار شد.

بر پایه این گزارش به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، در این جلسه غفاری ضمن تقدیر از برگزارکنندگان جلسه گفت: توجه به امر نماز می‌تواند پیامد‌های فردی و اجتماعی مثبت و تاثیرگذاری داشته باشد. خوشبختانه تمام دانشگاه‌های کشور از مساجد و نمازخانه‌های خوبی برخوردار هستند و دانشگاهیان این فریضه را به خوبی به جای می‌آوردند. اگرچه فعالیت در این حوزه در نگاه اول آسان به نظر می‌رسد، اما پرداختن به این موضوع ظرافت‌هایی دارد که باید به آن توجه کنیم. ما معتقدیم که فضای مساجد و نمازخانه‌ها علاوه بر نماز جماعت باید برای فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه آماده باشند.

وی ضمن تأکید بر هم‌افزایی همه بخش‌های مختلف دانشگاه در امر نماز افزود: مجموعه‌هایی مثل تشکل‌ها و کانون‌های دینی و مذهبی ظرفیت خوبی برای تبلیغ و ترویج فرهنگ نماز در دانشگاه ‎‌ها هستند.

در ادامه جلسه رضایی، نماینده رئیس جمهور در ستاد اقامه نماز ضمن تشکر از مسئولین ستاد اقامه نماز وزارت علوم و فعالیت‌های صورت گرفته در این ستاد اظهار کرد: اقامه نماز به چهار رکن تمهید، تبلیغ، تعلیم و تعمیق نیاز دارد که سه مورد اول زمینه‌ساز تعمیق فرهنگ نماز هستند. وزارت علوم در سه حوزه تمهید، تبلیغ و تعلیم می‌تواند تاثیرگذار باشد.

وی ضمن تأکید بر تأثیرگذار بودن دانشگاهیان بر فرهنگ جامعه افزودند: با توجه به تجربه گذشته هماهنگی خوبی بین نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و معاونت‌های فرهنگی و اجتماعی دیده می‌شود.

در این جلسه برنامه‌های سال 97 ستاد اقامه نماز وزارت علوم با مشورت اعضای حاضر در جلسه تدوین شد.

تسنیم

انتهای‌پیام/ م

 

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.