معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران:

خانواده به عنوان اولین و مهم ترین کانون تربیت است/در هر زمان باید موذن واقعی جامعه خود باشیم

معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: خانواده به عنوان اولین و مهم‌ترین کانونی که هر فرد در آن تربیت می شود، نقش بسیار موثری در شکل گیری شخصیت افراد دارد و بزرگ ترین هدایت گر هر خانواده هم مادر خانواده است.
خانواده به عنوان اولین و مهم ترین کانون تربیت است/در هر زمان باید موذن واقعی جامعه خود باشیم
1403/02/25 - 13:57
تاریخ و ساعت خبر:
193162
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - از استان‌ مرکزی؛ شهرستان فراهان؛ خبرنگار خبرگزاری زنان به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و هفته کرامت با فاطمه سادات فراهانی یکی از دختران‌ نمونه استان مرکزی به گفتگو پرداخته است.
فاطمه سادات فراهانی در سن ۲۲ سالگی دانشجوی ترم۴ کارشناسی ارشد مهندسی نفت گرایش مخازن دانشگاه علم و صنعت ایران است. او فرزند اول خانواده است و یک برادر کوچکتر دارد که در رشته پیرا پزشکی مشغول به تحصیل است.
فاطمه سادات فراهانی گفت: در حال حاضر بیشتر وقت خود را برای نگارش و تدوین پایان نامه‌ اختصاص داده ام.
وی در ادامه به فعالیت های اجتماعی خود اشاره کرد و افزود: به عنوان معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت هم فعالیت‌هایی دارم. و همچنین به عنوان مشاور جوان دولت هم فعالیت می کنم.

این‌ دانشجوی موفق در ادامه خانواده را به عنوان اولین و مهم ترین کانون تربیت دانست و تصریح کرد: خانواده به عنوان اولین و مهم‌ترین کانونی که هر فرد در آن تربیت می شود، نقش بسیار موثری در شکل گیری شخصیت افراد دارد و بزرگ ترین هدایت گر هر خانواده هم مادر خانواده است.
فراهانی گفت: مادر من بزرگترین نعمت زندگی من است. مادری که در عین توجه کامل به نقش مادری و همسری، خودش در جامعه فعالیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی موثری دارد. و در واقع مادر من به عنوان یک نمونه عینی در زندگی برای من ثابت کرد که می توان زن بود، عفیف بود، محجبه وشریف بود و در عین حال در متن و مرکز بود.
معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران بیان کرد: در واقع می توان هم سنگر خانواده را پاکیزه نگاه داشت و هم در عرصه سیاسی و اجتماعی نیز سنگرسازی های جدید کرد و فتوحات بزرگی به ارمغان آورد.
فراهانی گفت: هرچه دارم ثمره تبیین هویت اسلامی زن در جامعه است که به وسیله حضور مادرم در خانواده صورت گرفته است.
این دختر فراهانی تصریح کرد: در دوران قبل از انقلاب با آگاهی زن مخالف بودند و به نام حمایت از زن بزرگترین ضربه‌ها را به زن ها می‌زدند. قبل از انقلاب از زن ایرانی یک موجود کاملاً مصرفی ساخته بودند که اگر می‌خواست وارد مقوله علم یا میدان سیاست و فعالیت‌های اجتماعی شود باید قید دین تقوا و عفاف را می زد.
وی ادامه داد: در واقع اسلام و انقلاب و امام آمدند و زن را در مرکز فعالیت‌های سیاسی قرار دادند و پرچم انقلاب رو به دست زنان سپردند.
فراهانی تصریح کرد: در واقع فرهنگ انقلاب هویت اسلامی زن که جامع و درست ترین هویت تعریف شده برای بانوان است را حیات بخشید. اما هنوز از آنچه که باید در یک جامعه اسلامی باشد فاصله داریم اما در مسیر آن هستیم و ان شاءاللّه خواهیم رسید.
معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: این را نباید فراموش کرد که نقش بانوان حساس‌ترین، ظریف‌ترین و ماندگارترین و موثرترین نقش‌ها در حرکت تاریخ انسان و در سیر بشریت به سوی کمال است.
این دختر موفق فراهانی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین وظایفی که هر فردی نسبت به خودش دارد این است که در واقع جایگاه حقیقی خودش و رسالت درست خودش را نسبت به جامعه و خانواده و فرد خودش پیدا کند.
فراهانی در ادامه به همسالان خود توصیه ای کرد و گفت: شاید تنها توصیه من به هم سن و سال های خودم این باشد که به دنبال فهم رسالت و قوی کردن مبنای اعتقادی خودشان بروند. و سعی کنند در هر زمان موذن واقعی جامعه خودشان باشند و به ابعاد یک موذن واقعی هم توجه و تفکر کنند.
دختر موفق استان در پایان بیان کرد: به عنوان حرف آخر «یاالهی اِستَعملنی لما خلقتنی له» خدایا من را خرج کاری کن که مرا بخاطر آن آفریدی.
خبرنگار: مهدیه فراهانی

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
دختر نمونه، دانشجوی موفق، هویت اسلامی،
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
مناسبت ها
V
آرشیو