مدیرعامل شرکت نفت ملی ایران:

رویکرد دولت سیزدهم اتکا به توان داخل و توسعه صنعت نفت کشور بود/ افزایش صادرات طی سه سال دولت رییسی

مدیرعامل شرکت نفت ملی ایران گفت: با شروع به کار دولت سیزدهم، فاز ۱۱ پارس جنوبی شروع به کار کرد و به عنوان مهم ترین اقدام،ه چهار حلقه چاه را حفاری کردیم.
رویکرد دولت سیزدهم اتکا به توان داخل و توسعه صنعت نفت کشور بود/ افزایش صادرات طی سه سال دولت رییسی
1403/02/30 - 10:13
تاریخ و ساعت خبر:
193477
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - مهندس محسن خجسته مهر در اختتامیه جام رسانه امید، پیشرفت های کشور در دولت سیزدهم بسیار برجسته و این میتواند موجب تحول و امید کشور و مایه یاس برای دشمنانی خواهد بود که توان شنیدن پیشرفت ایران را ندارند

مدیرعامل شرکت نفت ملی ایران با اشاره به ویژگی صنعت نفت گفت: این صنعت تولیدی بوده و در رشد و شکوفایی کشور بسیار مهم است و ویژگی دیگر صنعت نفت پیشرانه بودن و پویایی آن است و اگر رشد کند، دیگر بخش های اقتصادی کشور رشد میکند.

وی بیان کرد: صنعت نفت فناور و علمی است و با توجه به پیچیدگی این صنعت، می بایست با کمک مراجع پژوهشی، به دانش بنیان شدن این صنعت کمک کرد.

خجسته مهر با اشاره به فعالیت جهادی و شبانه روزی در صنعت نفت، افزود: اگر بخواهیم این صنعت را رشد دهیم باید جهادی فعالیت کنیم، یعنی ما در این صنعت جهادی کار کنیم و رسانه ها باید این کار جهادی را تبیین کنند.

وی تاکید کرد: در بخش بالا دستی صنعت نفت، وظیفه ما تولید ثروت و در بخش پایید تر تولید افزوده است و این مستلزم اقدامات ارزشمند در شرایط سخت است.

مدیرعامل شرکت نفت ملی ایران گفت: پیشرفت های که در صنعت نفت در این دولت کسب شده و باعث امیدآفرینی برای مردم خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: صادرات کشور طی این چهار سال به ۲/۵ برابر افزایش یافته اولین دستاورد جمهوری اسلامی تولید نفت است و با روی کار آمدن دولت سیزدهم، شاهد رشد تولید و صادرات بیشتر هستیم.

خجسته مهر گفت: در شرایط سخت تحریم با افزایش تولید به افزایش صادرات کمک کردیم و این دستاورد مهمی قلمداد می شود.

وی با اشاره به میدان پارس جنوبی و پتانسیل بالای این میدان در بخش گاز تصریح کرد: حدود ۷۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت گازی کشور افزودیم و در کنار همه کارشکنی دشمنان، فاز ۱۱ پارس جنوبی را توسعه دادیم.

مدیرعامل شرکت نفت ملی ایران خاطرنشان کرد: چیزی که باعث اعتلای کشور می شود، نگاه متفاوت رویکرد دولت هاست و رویکرد دولت سیزدهم مبتنی بر ما میتوانیم و تکیه بر توان داخل بوده است و همین امر باعث شد تا با شروع به کار دولت سیزدهم، فاز ۱۱ پارس جنوبی شروع به کار کرد و به عنوان مهم ترین اقدام،ه چهار حلقه چاه را حفاری کردیم.

وی با اشاره به یکی از اقدامات مهم شرکت نفت ایران در جا به جایی سکو به عنوان بخشی از توسعه تولید گاز، افزود: در شرکت ملی نفت ایران مصمم شدیم تا از یکی از حلقه مفقوده این کار یعنی، یکی از سکوهای میدان پارس جنوبی را به کار گیریم و سختی این کار ما را متوقف نکرده و خوشبختانه جابه جایی این سکو در راستای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی انجام شد.

انتهای پیام/*

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
مدیرعامل شرکت نفت ملی ایران، دولت سیزدهم ، دولت رئیسی ، امیدآفرینی ،
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
سیاست داخلی
V
آرشیو