مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان:

اشغال فلسطین برای اولین بار در تاریخ ایالات متحده، به یک بحران و مسئله ملی تبدیل شده است / شکسته شدن چهره خیر خواه و پیگیر دموکراسی آمریکا

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان گفت: به اذعان همه رسانه های جمعی منصف دنیا، اشغال فلسطین برای اولین بار در تاریخ ایالات متحده به عنوان یک بحران و مسئله در سطح ملی مطرح است که مهم ترین دستاورد آن، جنبش اخیر است هر چند همیشه جنبش ها و صداهای پراکنده ای از دل آمریکا برای مقابله با اسرائیل شنیده می شد که با سرکوب و مصادره، بایکوت می شد اما حالا تبدیل به چالش و مسئله اول برای این کشور شده است.
اشغال فلسطین برای اولین بار در تاریخ ایالات متحده، به یک بحران و مسئله ملی تبدیل شده است / شکسته شدن چهره خیر خواه و پیگیر دموکراسی آمریکا
1403/03/09 - 12:06
تاریخ و ساعت خبر:
193933
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - از خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین طه توکلی در گفت وگو با خبرنگار زنان نیوز در خصوص علت سرکوب دنشجویان غربی حامی فلسطین گفت: این تجمعات مسبوق به سابق است. ایالات متحده آمریکا پیش از جنبش اعتراضی ضد اسرائیلی دانشجویان در فضایی که رژیم صهیونیستی اقدام به جنایت و نسل کشی علیه مردم مظلوم غزه کرده است، در جنبش حقوق مدنی و تبعیض نژادی دهه 60 و جنبش آزادی بیان در سال 1964 میلادی با اعتراضات دانشجویی برخورد سخت و سرکوب گریانه ای داشته است.
وی جهانی و عمومی شدن موضوع فلسطین و نوع جنایات رژیم صهیونیستی و گذار نسل جدید دانشجویان و اساتید دانشگاه های آمریکا از رسانه های اصلی، نارضایتی دانشجویان از خلف وعده رئیس جمهور آمریکا در موضوع تسهیلات، خدمات و وام های دانشجویی و افزایش تفکر حامیان بایکوت رژیم صهیونیستی را از جمله علل و عوامل خیزش اخیر عنوان کرد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان با اشاره به اینکه نسل زِد در ایالات متحده، محور و مرکز گریز و غیر قابل مدیریت است، بیان کرد: مهم ترین ویژگی این نسل شکستن انحصار در منابع خبری است. نسل گذشته از مبادی، کانال ها و شبکه ها و افکار خاص به نحوی مطلع می شدند و آن را مبنا و فصل الخطاب قرار می دادند اما نسل جدید هر حال گذر و عدول از انحصار رسانه ای سنتی آمریکایی ها هستند و اخبار را از منابع و طریق متعدد به صورت مستقیم دریافت می کنند.
حجت الاسلام و المسلمین توکلی افزود: این مسئله منجر به آگاهی از روندها و سیاست های واقعی جهان شده و افزایش واکنش ها در برابر نسل کشی در غزه را به دنبال داشته و یکی از کم سابقه ترین جنبش ها در دانشگاه های آمریکا را شکل داده است.
وی با اشاره به شدت نزاع و کشمکش پلیس آمریکا با دانشگاهیان، اظهار کرد: طبق نظرسنجی جدید مرکز تحقیقات آمریکا 60 درصد از جوانان 18 تا 29 ساله آمریکایی نظر موافق و مثبتی نسبت به مردم مظلوم فلسطین دارند و متقابلا با سیاست ها و عملکرد رژیم موقت صهیونیستی مخالف هستند.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان ادامه داد: به لطف و برکت نوع نگاه و راهبردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و مبانی و بیانیه گام دوم انقلاب و همچنین نامه ای که مقام معظم رهبری سابقاَ به جوانان عزیز و خصوصا کشورهای اروپایی نوشتند، دانشجویان و اساتید جدید دانشگاه های آمریکایی کم کم و تدریجا در حال آگاهی از واقعیت ها و محورهای مورد اشاره ایشان هستند.
حجت الاسلام و المسلمین توکلی اضافه کرد: برخورد ایالات متحده آمریکا با جنبش اخیر به دو شیوه سخت و نظامی و همچنین برچسب زنی به اساتید و دانشجویان معترض با عناوین یهود ستیزی، چپ گرایی و حمایت از تروریسم بوده است.
وی تصریح کرد: جنبش دانشجویان آمریکایی باعث شد اهمیت مسئله فلسطین از محدوده جهان اسلام و کشورهای اسلامی فراتر رفته و به عنوان موضوع نخست جهان مبدل شود که این از جمله موثرترین متغیرها در آینده فلسطین و بلکه در دنیا خواهد بود.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان گفت: با توجه به پیش رو بودن انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا ، بایدن نمی خواهد آینده سیاسی خود را بر سر سیاست های نتانیاهو قمار کند زیرا اگر بخواهد وضعیت غزه و درخواست دانشجویان برای قطع حمایت هایشان از اسرائیل را نادیده بگیرد قطعا باید منتظر ریزش آرای خودش را در نظر نسنجی ها باشد. بنابراین تاکید بر تعیین تکلیف بر مبنای یک تاکتیک نسبت به شرایط نوار غزه در دستور کار دولت بایدن قرار گرفته است.
حجت الاسلام و المسلمین توکلی شکسته شدن چهره خیر خواه و پیگیر دموکراسی و آزادی خواه آمریکا در عرصه بین الملل و ترس اروپایی ها از سرایت جنبش ها و همچنین سردرگمی دولت بایدن در چگونگی مواجهه با رژیم صهیونیستی و جبهه بندی دخلی دموکرات ها و فضای اعتراضی عمومی مردم و تاثیر آن بر رای جوانان آمریکایی را از جمله عوامل موثر داخلی و بین المللی اعتراضات اخیر دانست.
وی با اشاره به اینکه به تعبیر امام رضا(ع) اگر مردم محاسن و زیبایی کلام ولایت و حاکمین دین ما را می شناختند بی شک از ما پیروی می کردند، تاکید کرد: اکنون دانشجویان و بشریت در حال تبعیت و استماع از مواضع و کلام حق و حقانیت، آن هم دادخواهی از مظلومان عالم خصوصا مردم مظلوم و محصور فلسطین هستند.
انتهای پیام/*

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان، اشغال فلسطین، بحران فلسطین در آمریکا، دمکراسی آمریکایی، حمایت از غره ،
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
V
آرشیو