در مناظره‌ها مراقب باشیم هزینه‌های اداره کشور افزایش نیابد/غزه همچنان ایستاده است

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خطاب به داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری گفت: در مناظره ها و گفتگوها مراقب باشیم هزینه‌های اداره کشور افزایش پیدا نکند. چون هر سخنی در مسیر افزایش هزینه‌های کشور گام بلندی برای افزایش تورم است. پس باید مراقب سخنان زیبایی که راه را برای تنگناهای اقتصادی هموار می‌کند باشیم تا ما را فریب ندهد.
در مناظره‌ها مراقب باشیم هزینه‌های اداره کشور افزایش نیابد/غزه همچنان ایستاده است
1403/03/11 - 13:25
تاریخ و ساعت خبر:
193977
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد در بخشی از خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در رفح، خاطرنشان کرد: امروز رفح به نقطه پایان کار اسرائیل و پایان راه نقشه رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.
وی افزود: علی رغم حمایت ها و سلاح هایی که آمریکا و دیگران در اختیار رژیم صهیونیستی قرار دادند و آحاد ملت شریف غزه را به شهادت رساندند، همچنان غزه ایستاده است.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: جنایات رژیم صهیونیستی، غرب و آمریکا از جمله سوزاندن زنان و کودکان و مردم بی‌پناه و بی‌گناه، پرده از غفلت جهانیان حتی کشورهای حامی رژیم صهیونیستی برداشته است و وجدان‌ها را بیدار کرده است.
ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: کشتار، به کوچ مردم غزه منجر نمی‌شود و غزه از جغرافیای سیاسی جهان اسلام پاک نمی‌شود.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به ایام چهاردهم و پانزدهم خرداد، یاد و نام امام بزرگوار را گرامی داشت و گفت: امام راه را برای تحول در تار و پود سیاست در ایران اسلامی و جهان اسلام هموار کردند.
وی افزود: نفوذ صلح‌آمیز اندیشه سیاسی بنیانگذار جمهوری اسلامی و گسترش آن در جهان اسلام، سیاست خارجی موفقیت آمیز ایران در مهار قدرت نظام سیاسی و نظامی آمریکا در منطقه، و حضور محور مقاومت یعنی حماس مقتدر به صورت یک قدرت نوظهور فرهنگی نظامی و سیاسی، تبیین کننده حرکت عظیمی است که امام خلق کردند و رهبر عالیقدر انقلاب اسلامی با نگاهی جامع و فهم درست از ظرفیت جهان اسلام این حرکت را در مسیر دستیابی به قله‌های اقتدار مدیریت و رهبری نمودند.
وی با بیان اینکه تحولات ایران، عراق، افغانستان، سوریه، لبنان، یمن و فلسطین قهرمان نشان داد که دوران تصمیم گیری خودسرانه غرب و آمریکا به پایان رسیده است تصریح کرد: گذشت آن زمان که سرویس‌های اطلاعاتی و قدرت‌های سیاسی برای منطقه نقشه راه تعریف می‌کردند و بدون هزینه در مسیر تحقق اهداف نامشروع خود گام برمی‌داشتند.
ابوترابی فرد با بیان اینکه امروز جامعه جهانی در سایه راهبرد امام، شاهد ضعف عملکرد آمریکا در داخل و در عرصه تحولات بین‌المللی است، ادامه داد: سیاست خارجی ناهنجار آمریکا در برابر سیاست خارجی مبتنی بر اخلاق قرار گرفته است که حامی آزادی‌خواهان جهان و پشتیبان حرکت‌های انقلابی اسلامی در منطقه و حامی بی قید و شرط از فلسطین قهرمان است که راه را برای انفعال آمریکا در منطقه هموار کرده است.
امام جمعه موقت تهران به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در رفح و مقاومت مردم غزه اشاره کرد و گفت: حماسه خونین غزه باید یک پیروز داشته باشد و آن بقای غزه بدون هزینه و تحریم و بازسازی آزاد آن توسط کشورهای اسلامی است. که راه را برای تحقق راهبرد رهبر جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مراجعه به آرای عموم فلسطینی‌ها برای شکل‌گیری یک دولت فلسطینی هموار خواهد کرد.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ادامه خطبه‌های دوم به موفقیت‌های دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: دولت سیزدهم با فهم درست چالش‌ها و موانع و با نقشه راه در حوزه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی حرکت خود را آغاز کرد و در طول سه سال گذشته در این مسیر گام‌های بلندی برداشت.
وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور در اولین بخشنامه خود برای تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ با رصد دقیق ناترازی بودجه بر ضرورت اصلاح ساختار نظام بودجه‌ریزی تاکید کرد، افزود: توصیه رئیس جمهور بر مسیر مدیریت درست هزینه‌های دولت بود که در این زمینه تلاش برای افزایش درآمدهای مالیاتی، اقدام جدی برای تحقق منابع برای پروژه‌های عمرانی و عدم شروع به پروژه‌های جدید مگر بر اساس ضرورت‌ها از کارهای اصولی بود.
ابوترابی فرد با اشاره اینکه رشد اقتصادی در سال‌های پایانی دهه ۹۰ منفی بود، افزود: متوسط رشد اقتصادی در سه سال آغاز به کار دولت محترم بیش از ۵ درصد بوده است.
وی در ادامه نیز به نقش مهم دیپلماسی موثر اقتصادی که منجر به ارتقاء جایگاه ایران و افزایش اقتدار امت اسلامی شد، اشاره کرد و گفت: سطح روابط با کشورهای همسایه از شمال، جنوب، شرق و غرب به صورت ملموس ارتقاء یافته است و در شهادت رئیس جمهور عزیز کشورمان دیدیم که در مجموع دولت‌های یک چهارم جمعیت جهان اعضای عمومی اعلام کردند که این نشان از دیپلماسی فعال و موثر دولت سیزدهم داشت.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران به عضویت ایران در پیمان شانگهای و بریکس اشاره کرد و افزود: اگر اخلاق سیاسی و مبتنی بر ارزش‌های اسلامی رئیس جمهور و وزیر امور خارجه مان نبود این مهم به این سرعت شکل نمی‌گرفت.
وی در پایان خطبه‌های دوم نماز جمعه تهران ابراز امیدواری کرد که در فضای پیش رو در مناظرات و گفتگوها مراقب باشیم هزینه‌های اداره کشور افزایش پیدا نکند. چون هر سخنی در مسیر افزایش هزینه‌های کشور گام بلندی برای افزایش تورم است. پس باید مراقب سخنان زیبایی که راه را برای تنگناهای اقتصادی هموار می‌کند باشیم تا ما را فریب ندهد.
وی با تاکید بر اینکه در انتخابات پیش رو اخلاق اسلامی را در مناظرات رعایت کنیم، تصریح کرد: رئیس جمهور شهیدمان در مناظرات و در سه سال گذشته ادب و اخلاق را رعایت کرد و با همه در کمال احترام گفتگو کرد و به دنبال تحکیم وحدت ملی بود.

ابوترابی فرد در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اینکه ملت بزرگ ایران در این روزهای سخت اما عزت آفرین پیکرهای پاک شهدای خدمت و کاروان اخلاق و ادب و ایثار را با دیدگانی اشکبار روی دستان قدرت آفرین خود تشیع و حماسه‌ای بزرگ خلق کردند، گفت: حضرت آیت الله رئیسی رئیس جمهور محبوب پرتلاش، متواضع، خستگی ناپذیر و با کفایت ایران در دوران کوتاه مدیریت اجرایی کشور ارزش‌ها و سجایای اسلامی را در رفتار و سخن خود به نمایش گذاشتند.
وی در خطبه‌های اول به اهمیت و جایگاه ویژه سیاست مبتنی بر سجایای اخلاقی و توجه به این مطلب در فقه سیاسی پرداخت و گفت: رهبری بارها فرموده‌اند نظام اسلامی شکل گرفته است، اما با دولت اسلامی فاصله داریم و اگر کارگزاران در تمام سطوح به قواعد ارزشی و زیربنایی توجه کنند و آنها را در عمل رعایت کنند، دولت اسلامی شکل می‌گیرد که مقدمه‌ای برای ساخت جامعه اسلامی است و جامعه اسلامی راه را برای تمدن اسلامی هموار می‌کند.
امام جمعه موقت تهران آراستگی حاکمان و کارگزاران به عدالت، انصاف، دانش و علم را از اصول اساسی عنوان کرد و گفت: تردید نکنید مهم‌ترین اصل در اقتدار و ثبات نظام سیاسی و مهم‌ترین عامل خلق این قدرت منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، جایگاه محور مقاومت و ملل مسلمان و منزلت رفیع و موثر در معادلات سیاسی منطقه‌ای و بین‌المللی و دستاورد مدیریت مبتنی بر عدالت، تقوا، معرفت و حکمت امام بزرگوار و رهبری حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی است.
وی ادامه داد: ملت بزرگ ایران راه را برای حضور امام و خلق قدرتی بزرگ هموار کرد و ملت و امت اسلام در عراق، سوریه، یمن، لبنان، فلسطین راه را برای آفرینش این قدرت و خارج کردن کشورها و ملل منطقه از مدار اراده آمریکا باز کردند.
ابوترابی فرد به اهمیت ارتباط تنگاتنگ کارگزاران جامعه اسلامی با بدنه جامعه و همچنین رعایت کرامت انسانی اشاره و خاطرنشان کرد: اگر مسئولین نظام به مسئله حجاب و عفاف توجه می‌کنند برای حفظ کرامت زنان مسلمان و حفظ شخصیت جامعه بانوان است یعنی دغدغه کرامت انسانی را دارند.
وی در پایان خطبه‌های اول بار دیگر یاد و خاطره تک تک شهدای خدمت از جمله رئیس جمهور شهید و همراهانش را گرامی داشت.
ایسنا
انتهای پیام/ن

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
محمدحسن ابوترابي‌فرد غزه عملیات طوفان‌الاقصی
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
سیاست داخلی
V
آرشیو