زنان نیوز گزارش می دهد :

دیدگاه سرطایفه، مسئولین و علمای اهل سنت و شیعه سیستان و بلوچستان درباره امام راحل

سران طوایف و علمای شیعه و سنی استان سیستان و بلوچستان امام راحل را شخصیتی برجسته و حامی محرومان و مستضعفان عالم می دانند که در مکتبش شاگردانی همچون شهید سلیمانی و شهید رئیسی پرورش یافتند که اقتدار، عظمت و امنیت را نه تنها برای ایران بلکه تمام جهان اسلام به ارمغان آوردند.
دیدگاه سرطایفه، مسئولین و علمای اهل سنت و شیعه سیستان و بلوچستان درباره امام راحل
1403/03/15 - 09:45
تاریخ و ساعت خبر:
194135
کد خبر:
به گزارش خبرگزاری زنان ایران - سیستان و بلوچستان، با گذشت ۳۵ سال از رحلت جانسوز معمار کبیر انقلاب اسلامی که این نظام مقدس را بر مبنای اسلام ناب محمدی بنیان نهادند، همواره در جهانی که ظلم و بی عدالتی آن را فراگرفته بویژه ایران اسلامی که هر لحظه مورد تهدید و هجمه‌های دشمنان قرار دارد، آموزه‌های امام خمینی (ره) راهگشاست هرچند با وجود فقدان امام راحل، تداوم اندیشه و آرمان‌های ناب ایشان، برافراشتن پرچم عدالت در برابر ظلم و بی عدالتی با ایمان و اعتقاد راسخ به برکت وجود نایب بر حق ایشان رهبر معظم انقلاب محقق شد و همواره تبیین ابعاد شخصیت امام راحل و سیره عملی ایشان به عنوان ضرورت برای جامعه امروز بویژه نسل جوان در جهت پایبند بودن به ارزش‌ها و آرمان های انقلاب اسلامی و مبارزه با ظالمان و مستکبران جهان است.
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور امام جمعه اهل سنت میرجاوه ضمن تسلیت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) بیان کرد: اندیشه و سیره امام چراغ راه مسلمانان بوده، هیچگاه فراموش شدنی نیست و تا ابد زنده خواهد ماند.
ریگیان پور افزود : امام راحل شخصیت برجسته و حامی محرومان و مستضعفان عالم بود، در مکتب و شاگردانی همچون شهید سلیمانی و شهید رئیسی پرورش یافتند که اقتدار، عظمت و امنیت را نه تنها برای ایران بلکه تمام جهان اسلام به ارمغان آوردند.
امام جمعه اهل سنت میرجاوه اظهار کرد: وحدت، اقتدار، امنیت و آسایش امروز مرهون زحمات امامین انقلاب است .
* سردار محمد شاهوزهی یکی از سران طوایف سیستان و بلوچستان ضمن گرامیداشت سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد، افزود: در ۱۴ خرداد ابرمرد تاریخ به خدا پیوست؛ اما اندیشه و اصول او همواره در بطن جامعه جاری، ساری و راهگشای مشکلات است.
سردار محمد شاهوزی افزود: گام اول انقلاب مدیون رهبری امام راحل و پس از آن تداوم این مسیر با رهبری حکیمانه امام خامنه‌ای عزیز است. امروز ایران اسلامی با وجود تمامی تهدیدها و تحریم‌ها در عرصه‌های مختلف حرف‌ها برای گفتن دارد و این امر محقق نمی‌شد مگر با وجود پربرکت امامین انقلاب که سیره و منش آنها تا ابد زنده و پایدار خواهد بود.
وی با بیان اینکه مردم همیشه پشتیبان ولایت فقیه هستند، گفت: پایبندی به ارزش‌های مبنایی و اساسی اسلام، بیداری و هوشیاری در دشمن‌شناسی و حفظ اتحاد و یکپارچگی ملی که حقیقت اندیشه‌های امام خمینی (ره) است.
وی با تأکید بر این مطلب که مکتب امام خمینی (ره) فراموش‌شدنی نیست، اظهار کرد: اگر چه دشمنان و ایادی استکبار به دنبال کم‌رنگ کردن آرمان‌ها و دستاوردهای امام راحل هستند؛ اما ما وظیفه داریم حقایق را برای نسل جوان بازگو کنیم چراکه، ایستادگی امام راحل در برابر قدرت‌های استبدادی، کشور باثبات، مقتدر، مستقل و پیروز کرد.
* عبدالخالد سهراب زهی از معتمدین طایفه سهراب زهی ضمن تسلیت سالگرد رحلت ملکوتی امام خمینی (ره)، بیان کرد: امام خمینی (ره) یکی از چهره‌های بزرگ، سرشناس، عارف و سیاستمدار امت اسلام بود که از سال ۱۳۴۲ مبارزات جدی و محکم علیه نظام طاغوتی را شروع کرد.
وی عنوان کرد: امام خمینی (ره) از همان روزها می‌دانست که استعمار چه بر سر کشور ما آورده بود؛ هدف امام، نگاه امام، فقط به‌خاطر رشد و اعتلای اسلام در سراسر دنیا بود؛ امام می‌خواست یک کشوری را تبدیل به مهد دین، مهد قرآن کند و توانست در این مسیر گام‌های بسیار بلندی را بردارد و با امید به خداوند موفق هم شد.
وی تصریح کرد: امام شخصیتی بود که دنیا را بیدار کرد؛ هیمنه امپریالیسم شرق و غرب را از بین برد و آن ابهت کاذب را شکست و آن قدرت پوشالی که داشتند در ایران از بین رفت.
* موسی زنجانی معاون فرهنگی آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: امام خمینی در میان نه‌تنها ایرانیان بلکه در جهان شخصیت محبوبی است که حتی صاحب‌نظران غربی هم به این محبوبیت و شخصیت خاص ایشان بارها اعتراف کردند.
وی افزود: امام زنده‌کننده اسلام در قرن اخیر است و به تعالیم دینی نیز بسیار پایبند بودند هرگز دستور نمی‌دادند ایشان عالمی بودند که به مردم ثابت کرد در این قرن می‌توان استقلال و آزادی را معنا کرد و آن را عملی ساخت و مردم پس از رحلت ایشان نیز به دلیل پایبندی ایشان به اخلاقیات و دین همچنان شیفتهٔ این شخصیت هستند.
زنجانی گفت : تربیت‌شدگان مکتب امام راحل افرادی چون سردار دل‌ها و شهید رئیسی هستند که در زمان سخت به ما نشان دادند امروز هم می‌توان تا پای جان برای ایران و ایرانی و مردم ایستاد و خدمت کرد آموزاندن مفاهیم این مکتب و آشناکردن نسل جدید و جوانان امروزی برای ادامه‌یافتن این مکتب ضروری است و با بازگوکردن و کار فرهنگی در این زمینه باعث می‌شود در آینده نیز شاهد خادمانی همچون شاگردان مکتب خمینی باشیم.
* فرهاد شهرکی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امام خمینی (ره)، به‌عنوان رهبر انقلاب اسلامی و بنیان‌گذار نظام جمهوری اسلامی، نقش بسزایی در تحولات تاریخی ایران داشتند. ایشان با رهبری خود، انقلابی را هدایت کردند که منجر به سقوط رژیم شاه و تأسیس یک نظام بر پایه اصول اسلامی شد.
وی افزود: امام خمینی (ره) با تأکید بر استقلال، آزادی، و جمهوری اسلامی، موجبات عزت و اقتدار ایران را در عرصه‌های مختلف فراهم آوردند. ایشان با الهام از معارف اسلامی و با استفاده از مفاهیمی چون ولایت‌فقیه، به دنبال ایجاد جامعه‌ای بودند که در آن ارزش‌های اسلامی و انسانی حفظ شود و از استعمار و استثمار مصون بماند.
شهرکی تأکید کرد: امام خمینی (ره) با تأکید بر اهمیت وحدت مسلمانان و مقابله با ظلم و ستم، نقش مهمی در تقویت هویت ملی و اسلامی ایرانیان ایفا کردند. عزت و اقتدار ایران اسلامی در دوران پس از انقلاب نیز با تأکید بر اصول و ارزش‌های انقلابی، تحت رهبری امام خمینی (ره) و سپس مقام معظم رهبری، در مقابله با چالش‌های داخلی و خارجی تداوم‌یافته است.
* حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام رحلت حضرت امام (ره)، بیان کرد: امیدوارم یاد و راه حضرت امام (ره) در دل و ذهن همه ما ساری و جاری باشد و بتوانیم اهداف بلند حضرت امام را که فلسفه وجودی انقلاب بود را ادامه دهیم و محقق کنیم.
وی افزود: حضرت امام خمینی (ره) یکی از شخصیت‌های برجسته زمان خود به جهت علمی، معنوی و سیاسی بود و با شناختی که نسبت به اسلام، دین و احساس تکلیفی که در این شخصیت برجسته الهی ایجاد شده بود مقابله با استکبار در دل و ذهن ایشان همواره وجود داشت.
امام‌جمعه سراوان اذعان کرد: حضرت امام خمینی (ره) مردم را آگاه کرد و در مقابله با ظلم ایستاد. نظام طاغوتی را از بین برد و انقلاب اسلامی را به وجود آورد؛ انقلابی که حقیقتی روشن برای استقلال مردم ایران، آزادی و همگرایی و این‌که مردم در سرنوشت خود دخیل شوند به وجود آورد.
* حجت الاسلام والمسلمین هادی رمضانی،مدیر حوزه های علمیه سبستان و بلوچستان گفت : امام خمینی (ره) مسئولیت‌پذیری در نظام جمهوری اسلامی ایران را یک امانت الهی می‌داند همان‌طور که خداوند در قرآن می‌فرماید: این مسئولیت‌پذیری در حاکمیت اسلامی به‌عنوان یک امانت الهی مطرح می‌شود، این امانت الهی به چه کسی سپرده شود، کسی که اهمیت این کار را بداند و پس از پایان دوران مسئولیت امانت را به کسی که این اهلیت را دارد بسپارد وقتی در بین مردم حکمرانی می‌کند این حکمرانی بر اساس عدالت باشد امام خمینی (ره) نسبت به این قضایا تأکیدات فراوانی داشته است.
رمضانی با بیان اینکه شهید آیت‌الله رئیسی در طول دوران ریاست‌جمهوری خود با الگو قراردادن معیارهای امام راحل توانست مسئولیتی که نسبت به مردم و جامعه بر عهده داشت به بهترین شکل به اتمام برساند، اظهار کرد: رئیس‌جمهور شهید دانش‌آموخته مکتب حضرت امام خمینی (ره) بود و توانست راه ایشان را ادامه دهد.
* حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی عزیزی امام جمعه زابل تسلیت ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی بیان کرد: امام خمینی (ره) به‌عنوان بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران از معدود مصلحان مذهبی، اجتماعی و سیاسی معاصر است که در قالب یک شخصیت جامع و بی‌بدیل، موفق به خروج از دایرهٔ تنگ نظریه‌پردازی گردیده و با رویکرد عمل‌گرایانه، و تأکید بر شرایط ذهنی و عینی جامعه و امت اسلامی، دیدگاه‌ها و اندیشه‌های خویش را عرضه و آن را طی دو دهه رهبری خردمندانه نظام جمهوری اسلامی ایران اجرایی نمود.
وی افزود: امام رضوان‌الله علیه را باید امام محرومین و مستضعفین نامید. زحمت این انقلاب از روز اول بر روی دوش محرومین بوده است. امام راحل خطاب به محرومین و مستضعفین می‌فرماید: شما بودید که این انقلاب را به ثمر رساندید. همان زن و همان مرد محروم و همان‌هایی که مستضعف هستند.
وی تأکید کرد: خداوند این نظام را با اسبابی ضمانت کرده است تا بماند که درک این اسباب برای دشمن خیلی دشوار است. گاهی سال‌ها مغزهای قوی و طراحان بزرگ زحمت می‌کشند و طراحی می‌کنند و روی کاغذ نظر می‌دهند که کار این نظام تمام است. اما خداوند یک‌دفعه خیلی ساده یک‌برگی را رو می‌کند.
امام جمعه زابل خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم ادعا کنیم که مکتب امام تنها مکتبی است که تربیت‌شدگان آن در تراز جهانی هستند و در تاریخ شاید تنها تربیت‌شدگانی باشند که در تراز ظهور هستند و این ادعای بزرگی است چرا که این مکتب وقتی میوه شیرینی مثل حاج‌قاسم، شهید رئیسی، شهید بهشتی، شهید مطهری، شهید امیر عبداللهیان، شهید باهنر و رجایی و شهدای بزرگ ما در دفاع مقدس و غیره دارد که هر کدام تراز جهانی هستند و امام ظهور حضرت حجت (عج) را در دسترس قرار داد.
انتهای پیام/*

بازگشت به ابتدای صفحه بازگشت به ابتدای صفحه
برچسب ها:
سیستان و بلوچستان، علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان، امام راحل ، ارتحال امام خمینی ، 14 خرداد
ارسال نظر
مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرتان لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
3- نظرات بعد از بررسی و کنترل عدم مغایرت با موارد ذکر شده تایید و منتشر خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش
V
آرشیو