کد خبر: 143223                      تاريخ انتشار: 1401/08/30 - 13:03
قدرت جریان انقلابی زنان، معطوف بر فعالیت های فرهنگی، تربیتی است/ سواد رسانه، پاشنه آشیل ورود زنان به فضای مجازی
 
قدرت جریان انقلابی در حوزه زنان، بیشتر معطوف به فعالیت های فرهنگی، شبکه های محلی، علم آموزی، مشاوره و تربیت دینی، حضور میدانی و ... است اما اگر بدون دانش و سواد رسانه ای وارد این فضا شویم، قطعا ضربه می خوریم زیرا با جنگ روایت ها مواجه هستیم و دشمن با روایت های دروغین درصدد گرفتن فکر و عقاید ماست.
 
سید احمد رضی فعال رسانه ای در یادداشتی اختصاصی برای "طنین یاس" نوشت: چه بخواهیم، چه نخواهیم، اکثریت دختران انقلابی و خانواده مذهبی که شاکله نیروهای جریان انقلابی هستند از حضور در حوزه هایی همچون خوانندگی زنان، ورزش های قهرمانی، هنرپیشگی و ... بنا بر اصول و عقاید خود، خودداری می کنند، بنابراین ورود و مبارزه در این حوزه ها با جریان غربگرا که حوزه تسلط و قدرتش است، یک اقدام شکست خورده از پیش است.
ما بر اساس باورهای اعتقادی و انقلابی خود نمی توانیم در این حوزه ها بازیگر چیره دست و پر قدرتی باشیم، بنابراین استفاده از تک موقعیت های به وجود آمده ای که در خوشبینانه ترین حالت دارای شبهات زیادی در درون جبهه انقلاب است، اشتباهی راهبردی و پاس گلی پر هزینه در جهت اهداف جریان غربگراست.
قدرت جریان انقلابی در حوزه زنان، بیشتر موطوف به فعالیت های فرهنگی، شبکه های محلی، علم آموزی، مشاوره و تربیت دینی، حضور میدانی و ... است که میبایست در طرح ریزی های عملیاتی خود بر روی آنها متمرکز شد.
بانوان حوزه انقلابی در عرصه جهاد تبیین نیز وظیفه خطیری بر عهده دارند و در سنوات گذشته این مهم به اثبات رسیده است، فقط باید در مرحله روشنگری حواس مان به پوشش رسانه ای صحیح و درست آن باشد.
مراقب باشیم، دشمن زمین بازی را از حوزه قدرت ما به حوزه ضعف ما منتقل نکند، که در سال های گذشته ما بسیار از بازی کردن در زمین دشمن در اینستاگرام و واتساپ ضربه خوردیم.
اگر بدون دانش و سواد رسانه ای وارد این فضا شویم، قطعا ضربه می خوریم زیرا با جنگ روایت ها مواجه هستیم و دشمن با روایت های دروغین درصدد گرفتن فکر و عقاید ماست.
امروز عرصه جنگ شناختی دشمن علنی شده است و ما باید به سواد رسانه مجهز باشیم در غیراینصورت با اندک روایت دروغی سوار بر موج دشمن می شویم.
بانوان در امیدآفرینی و جهاد تبیین نقش بسیار مهمی بر عهده دارند زیرا رسالت تربیت بر عهده آنهاست.
در تبیین کوتاهی کردیم و دشمن از این مهم سوء استفاده کرد، بنابراین عرصه جهاد تبیین را درک کنیم تا با عمل به فرمایش ولی جامعه بتوانیم پرچم جمهوری اسلامی را در دنیا به اهتزاز درآورده و حکومت را برای ظهور حضرت فراهم کنیم.
انتهای پیام/*