کد خبر: 189730                      تاريخ انتشار: 1402/11/16 - 11:19
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سلمان:
حضرت امام(ره) به عنوان پرچم دار ، روحانیت و مردم در دامنه پرچم به پیروی از امام و روحانیت معجزه قرن بیستم را رقم زدندند
 
حجت الاسلام اکبر پور گفت: طلاب و روحانیون جوان باید با روشنگری ها و تبیین ،خود این گرد غربت را از ایثارگری روحانیت بردارند و به جوانان، جامعه و نسل فعلی ما معرفی کنند، جوانان باید بدانند چه در پیروزی انقلاب اسلامی چه در دفاع مقدس واقعا روحانیت در پرچم داری بسیار ایفای نقش کرده اند.
 
سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبرپور، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سلمان به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر در جمع طلاب و روحانیون زاهدان که درحوزه علمیه سفیران هدایت زاهدان برگزار شد، گفت: روحانیون در طول تاریخ انقلاب و طول تاریخ اسلام نقش آفرین بودند.
حجت الاسلام اکبر پور تصریح کرد: روحانیت در پیدایش انقلاب اسلامی و همچنین طی مسیر انقلاب اسلامی و ماندگاری آن نقش بی بدیل داشته اند.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سلمان گفت : نگاه و ماندگاری انقلاب اسلامی نقش بی بدیلی است که حضرت امام(ره) به عنوان پرچم دار و روحانیت و مردم در دامنه پرچم به پیروی از امام و روحانیت معجزه قرن بیستم را رقم زدندند،انقلاب اسلامی بعد از دو هزار و پانصد سال رژیم شاهنشاهی به ثمر نشست گرچه،نقش تاثیرگذار روحانیت متأسفانه آن طور که باید به جامعه منتقل نشده است و به نوعی گردی بر این نقش، نقش آفرینان نشسته است.
وی افزود : طلاب و روحانیون جوان باید با روشنگری ها و تبیین ،خود این گرد غربت را از ایثارگری روحانیت بردارند و به جوانان، جامعه و نسل فعلی ما معرفی کنند، جوانان باید بدانند چه در پیروزی انقلاب اسلامی چه در دفاع مقدس واقعا روحانیت در پرچم داری بسیار ایفای نقش کرده اند .
حجت الاسلام اکبر پور ادامه داد: بسیاری از مردم، جوانان و شاید حتی بسیاری از طلاب و روحانیون جوان هم هنوز آن طور که باید و شاید با نقش بی بدیل روحانیت آشنا نشده اند لذا باید پیشکسوتان در این مسیر نسبت به تبیین واقعیت های انقلاب اسلامی و نقش تأثیرگذار روحانیت بیش از پیش قدم بردارند و تلاش کنندتا به جامعه و نسل جوان امروز و همچنین نسل جوان طلاب و روحانیونی که دوران انقلاب اسلامی را درک نکردند روشنکری نمایند .
انتهای پیام/*